بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
  ورود ارتودنتیست عضویت ارتودنتیست در پرتال صفحه نخست پرتال  
بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی
    دکتر مسعود داودیان  

 

دکتر مسعود داودیان در سال 1376 با کسب رتبه 17 کشوری کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی پذیرفته شد. پس از پایان دوره دندانپزشکی در سال 1381 فارغ التحصیل گردید. با گذراندن دوره دو ساله طرح دندانپزشکی با شرکت در آزمون تخصص دندانپزشکی و کسب رتبه اول رزیدنتی در سطح کشور وارد دوره تخصصی ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی شد. ایشان در پایان دوره 3 ساله رزیدنتی با احراز بورد تخصصی ارتودنسی مشغول فعالیت درمانی خصوصی گردید. همچنین وی در سال 1385 به دعوت نهاد رهبری به عضویت انجمن نخبگان کشور درآمده است.

www.dr-davoudian.com

www.mihanortho.com

 

.
 
 


تفاوت بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی
دندانپزشک که معمولا" از عنوان "جراح-دندانپزشک" روی تابلو مطب خود استفاده می کند، با گذراندن دوره ای 6 ساله و کسب مدرک عمومی قادر به انجام تمامی اعمال دندانپزشکی بجز موارد پیچیده مشکلات دهان و دندان و درمان ناهنحاریهای دندانی-فکی می باشد. از آنجا که رشته دندانپزشکی 13 شاخه تخصصی دارد، درمان کیس های پیچیده حتی ترمیم و عصب کشی و ناراحتیهای شدید لثه نیز در دایره درمان متخصصین این رشته ها قرار می گیرد. این در حالی است که درمان ناهنجاریهای دندانی-فکی از جمله ناردیفی دندانها از ابتدا در حیطه آموزه های دندانپزشک عمومی نمی باشد.
متخصص ارتودنسی دندانپزشکی است که پس از خاتمه دوره 6 ساله دندانپزشکی عمومی با قبولی در آزمون رزیدنتی با کسب بالاترین نمره ها در قیاس با دیگر رشته های تخصصی موفق به ورود و گذراندن یک دوره آموزش 3 ساله در زمینه درمان ناهنجاریهای دندانی-فکی شده است.

نحوه افتراق دندانپزشک عمومی ار متخصص ارتودنسی
یک روش ساده توجه به عناوین نوشته شده روی تابلو دندانپزشکی است که به وی مراجعه می کنید. واژه "متخصص ارتودنسی" مختص دندانپزشکی است که تخصص ارتودنسی را طی دوره ای مجزا بعد از دوره دندانپزشکی عمومی در دانشگاههای معتبر کشور گذرانده است حال آنکه کلماتی از قبیل "ارتودنسی"، "زیبایی"، "عضو انجمن ارتودنسی" و ... به تنهایی گواهی بر دارا بودن تخصص در این زمینه نمی باشند. روش دیگر مراجعه به تارنمای انجمن ارتودنتیست های ایران www.iao.ir می باشد، به این صورت که در لینک اعضای انجمن می توانید از بودن نام دندانپزشک خود در لیست متخصصین ارتودنسی کشور اطمینان حاصل کنید.

مقالات و مصاحبه های خبری دکتر داودیان
مصاحبه با ایرنا درباره حقایق سیستم نوین دیمون
 
مصاحبه با خبرگزاری فارس در خصوص اثرات سوء تبلیغات غلط برخی همکاران غیر متخصص
 
مصاحبه با روزنامه همشهری در خصوص اینکه ارتودنسی سریع خوب نیست!

مصاحبه با ایرنا در حاشیه برگزاری نخستین نشست ارتودنتیست های جوان
 مصاحبه با ایسنا در حاشیه برگزاری دومین نشست ارتودنتیست های جوان
 


 


فعالیت های علمی دکتر داودیان

مسوولیت انفورماتیک کنگره های هشتم و دهم ارتودنسی کشور
iaocongress1390.ir/u1w72o
iaocongress1391.ir/u4yidr
ortho.ir/
ارزیابی دقت چهار ماده ثبت کننده رابطه اینتراکلوزال
www.magiran.com/magtoc.asp
Unilateral maxillary functional supernumerary premolar: A case report
www.ijortho.ir/chapters.asp
Comparison between Manual and Software Surgical Planning Predictions in Orthognathic Surgery
revista.uepb.edu.br/index.php/pboci/article/view/957
The validity of computer assisted system for lateral cephalometric analysis in comparison to conventional method.I.Viewbox Imaging software
The validity of computer assisted system for lateral cephalometric analysis in comparison to conventional method. II.Onyxceph Imaging software

ایشان برای اولین بار در ایران اقدام به استفاده حرفه ای از تکنولوژی دیجیتال در ارزیابی تشخیصی و درمان بیماران ارتودنسی نموده است . مطالب ذیل به اجمال موارد و مزایا ی استفاده از این تکنولوژی که کاربرد آن در کشور های پیشرفته نیز به منظور درمان بیماران ارتدنسی رو به افزایش است، مطرح می نماید.
نرم افزار های مورد استفاده در ارتودنسی به منظور آنالیز رادیوگرافی نیمرخ بیمار و پیش بینی نتیجه درمان ارتودنسی ارزیابی رادیو گرافیهای بیمار یکی از رکورد های مهم در امر تشخیص و ارزیابی روند درمان ارتونسی می باشد. در سالهای اخیر، نرم افزارهایی جهت آنالیز سریعتر و آسانتر رادیو گرافی های سفالومتری در مقایسه با روش دستی به بازار عرضه شده اند. از مزایای آنها انجام سریعتر و قابل تکرار ارزیابی ها می باشد. به علاوه میزان وضوح و روشنایی تصاویر به آسانی قابل تنظیم است . از دیگر قابلیت های این نرم افزار ها ،پیش بینی نتیجه درمان ارتودنسی و جراحی فک می باشد.آنالیز رادیوگرافی نیمرخ بیمارآنالیز و پیش بینی نتیجه جراحی فکین بیمار به وسیله نرم افزارپیش بینی نتیجه جلو آوردن فکین بیمار در طی رشد
  نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی  
مدیران سایت : دکتر مسعود داودیان و دکتر امین شیروانی