بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
  ورود ارتودنتیست عضویت ارتودنتیست در پرتال صفحه نخست پرتال  
بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی
    اورژانس‌های ارتودنسی  
درد دندان پس از قرار گرفتن براکت‌ها روی دندان ها. برای برطرف شدن آن، جویدن خوراکی هایی با قوام متوسط و استفاده از مسکن توصیه میشود. ۱تا ۲ روز بعد این علائم برطرف خواهد شد.


آزرده شدن لب‌ها و گونه ها. این آزردگی نیز، زمانی‌ که برای اولین بار براکت‌ها در دهان شما قرار گرفته اند ایجاد میشود. موم‌های مخصوصی در دسترس هستند که با قرار گرفتن روی نواحی آزرده، به برطرف شدن علائم کمک میکنند. نحوه استفاده از موم: مقدار کمی‌ از آن را بردارید وبه شکل یک توپ و به اندازه یک نخود دراورید؛ سپس آن را روی براکتی که آزردگی ایجاد کرده فشار دهید. هنگام غذا خوردن نیز میتوانید از این موم استفاده کنید. کاملا طبیعی است که موم بیفتد یا ضمن غذا خوردن بلعیده شود. بلعیدن موم هیچ مشکلی‌ ایجاد نمیکند و نیاز به دارو نیست. ۱ تا ۲ هفته بعد، لب‌ها و گونه‌های شما به براکت‌ها عادت خواهند کرد.


جدا شدن لیگاتور از براکت ( حلقه‌های مخصوصی که براکت را به سیم گره میزنند.) در اثر خوردن غذا‌های چسبناک. در صورت بروز این اتفاق باید با ابزار مخصوصی دوباره، در محل اول خود که پیرامون براکت است قرار بگیرد.

کنده شدن براکت در اثر فعالیت ورزشی یا خوردن غذا ی سفت. براکت‌ها برای قرار گرفتن در وسط دندان با چسب مخصوصی به دندان متصل شده اند.بیماران معمولا هنگام مسواک زدن به شکسته شدن براکت پی‌ میبرند به این صورت که می‌بینند، براکت مانند قبل در قسمت وسط دندان آنها نیست. در صورت بروز این مشکل، ملاقات با ارتودنتیست ضروری است تا مشکل برطرف شود.

بیرون زدگی سیم از انتهای آخرین براکت. باید با ابزار مخصوصی، انتهای سیم قطع شود.

نحوه مراقبت از دستگاه ارتودنسی متحرک. تنها دو محل ایمن برای این دستگاه وجود دارد، دهان شما و یا جعبه مخصوصی که متخصص ارتودنسی برای نگهداری این دستگاه در اختیار شما قرار داده است.

برای خارج کردن هدگیر، ابتدا نوار آن را جدا کنید، سپس فیس بو فلزی را خارج کنید.
 

 

  نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی  
مدیران سایت : دکتر مسعود داودیان و دکتر امین شیروانی