بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
  ورود ارتودنتیست عضویت ارتودنتیست در پرتال صفحه نخست پرتال  
بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی
    ملاحظات حین درمان ارتودنسی  

زمانی‌ که درمان ارتودنسی شما آغاز شد باید بدانید که چگونه از براکت‌های خود در طول دوره درمان مراقبت کنید. به یاد داشته که در طول درمان ارتودنسی، مصرف مواد غذایی مناسب، کاهش مصرف قند و خوراکی‌های شیرین به همراه رعایت بهداشت دهان و دندان ضروری می‌باشد. براکت‌های شما ابزار ارزشمند و حساسی هستند که برای تاثیر گذار بودن نیازمند مراقبت شما هستند. مصرف غذاهای سفت به براکت‌های شما آسیب می‌رساند. (توجه کنید که گاز زدن هر گونه غذا و خوراکی محکم به براکت‌های شما آسیب می‌رساند.) استفاده از بعضی‌ از غذاهای نرم و چسبناک نیز نه تنها به جا به جایی یا شل شدن براکت و یا سیم خواهد انجامید بلکه پوسیدگی دندان شما را نیز در پی‌ خواهد داشت. گام نخست در ملاحظات حین درمان ارتودنسی این است که: برای سلامت دندان‌ها، مصرف قند، مواد شیرین، نوشیدنی‌‌های حاوی قند و نوشابه‌های گازدار را کاهش دهید.
گام دوم این است که از خوردن غذاهایی که ممکن است به دستگاه ارتودنسی شما آسیب برساند، اجتناب کنید.
۱) غذاهای سفت مانند: آجیل، آبنبات سفت، یخ، پیتزا، پاپ کورن.
۲) غذاهای نرم مانند: آدامس (مگر اینکه ارتودنتیست شما برایتان تجویز کند.)، شکلات‌هایی‌ که به دندان می‌‌چسبند، انواع تافی ها.
۳) دقت در مصرف میوه‌ها و سبزی ها: میوه‌ها ( مثل سیب) را به اندازه‌های کوچک تر تقسیم کنید و با احتیاط مصرف کنید. سبزیجاتی مانند هویج را به صورت پخته مصرف نمایید.
گام سوم این است که روزانه و پس از صرف هر نوع ماده غذایی، دندانهای خود را به درستی‌ مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و طبق تجویز ارتودنتیست از دهانشویه استفاده کنید.
گام چهارم این است که هر ۶ ماه یک بار جهت چک آپ پوسیدگی و لزوم درمان جرمگیری به دندانپزشک مراجعه کنید.
گام پنجم این است که کاملا به توصیه‌های ارتودنتیست خود عمل کنید و در زمان‌های معین شده از سوی وی به او مراجعه کنید تا درمان طبق برنامه ارتودنتیست پیشرفت کند و در زمان مشخص به پایان برسد.

  نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی  
مدیران سایت : دکتر مسعود داودیان و دکتر امین شیروانی