بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
  ورود ارتودنتیست عضویت ارتودنتیست در پرتال صفحه نخست پرتال  
بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی
    پوشش بیمه ارتودنسی در آینده  
 

زير پوشش قرار گرفتن جراحي ها، پروتز و ارتودنسي در بيمه دندان پزشكي

 

دبير شوراي عالي دندان پزشكي وزارت بهداشت با اشاره به اينكه هم اكنون گسترده ترين خدمات دندان پزشكي كشور از سوي مراكز دندانپزشكي نيروهاي مسلح ارائه مي شود، گفت: «هم اكنون پنج ميليون نفر در كشور زير پوشش بيمه نيروهاي مسلح قرار دارند.» دكتر «اكبر فاضل» روز چهارشنبه (8 مهرماه) در آيين گشايش «پنجمين كنگره دندان پزشكي نيروهاي مسلح» با اعلام اين خبر افزود: «دغدغه وزارت بهداشت كاهش بار درمان به ويژه در زمينه دندان پزشكي است كه گسترش حوزه پوشش بيمه هاي دندان پزشكي مي تواند گامي در زمينه كاهش بار هزينه هاي درماني مردم باشد.» وي از اقدام وزارت بهداشت در زمينه هاي پيشگيري و درمان در قالب طرحي نام برد كه هم اينك در شش هزار مركز دندان پزشكي كشور در سه سطح قابل اجراست. «فاضل» در ادامه گفت: «فعاليت هاي پيشگيري در بعد آموزش بهداشت دهان از قبيل نحوه صحيح مسواك زدن، جرم گيري، فلورايدتراپي و فيشورسيلنت تراپي، غربالگري و ارجاع از طريق بهداشت كاران دهان و دندان در حال اجراست.» وي تصريح كرد: «خدمات درماني دندانپزشكي توسط 3300 مركز درماني شهري و روستايي انجام مي پذيرد و خدمات سطح سه به شكل تخصصي است.» لازم به ذكر است «پنجمين كنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح» چهارشنبه گذشته (8 مهرماه) در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما آغاز به كار كرد و روز جمعه (10 مهرماه) به كار خود پايان داد.
اعتماد- 13 مهر 88

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور از پوشش بيمه اي خدمات دندان پزشكي شامل جراحي ها، پروتز و ارتودنسي خبر داد.مرضيه وحيد دستجردي در آيين اختتاميه پنجمين كنگره دندان پزشكي نيروهاي مسلح با بيان اين مطلب گفت: هم اينك اين خدمات در حوزه زيبايي قرار دارد و شامل بيمه دندان پزشكي نمي شود اما وزارت بهداشت پوشش بيمه اي اين گونه خدمات را در برنامه هاي خود قرار داده است. وي افزود: تحقق عدالت در سلامت در اولويت برنامه هاي اين وزارتخانه قرار دارد كه بخش مهم آن مربوط به دندان پزشكي و سلامت دهان است. وحيد دستجردي تحقق اين امر را منوط به ارائه خدمات با كيفيت برشمرد و تصريح كرد: ضروري است پوشش خدمات دندان پزشكي با كيفيت مطلوب و در كل كشور به ويژه مناطق محروم صورت گيرد. وزير بهداشت همچنين از طرح ارائه خدمات بهداشت دهان با تكيه بر پيشگيري توسط پزشكان خانواده خبر داد. وي از تعرفه گذاري مناسب در ارائه خدمات دندان پزشكي به مردم و دندانپزشكان به عنوان حركتي ياد كرد كه هم مردم و هم دندان پزشكان از آن بهره مند خواهند شد. دستجردي از طراحي "بسته هاي سلامت" مناسب با هر سن و سال كه در آن سلامت و بهداشت دهان نيزگنجانده شده است به عنوان ديگر برنامه هاي اين وزارتخانه نام برد. وي با ابراز نگراني از بحث عفونت ها و وجود اشعه هاي مضر براي دندان پزشكان قول مساعد داد، وزارت بهداشت نسبت به رفع موارد فوق اقدام كند.
آفتاب یزد- 12مهر88

وزير بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي با انتقاد از اينکه بسياري از خدمات بهداشت دهان فقط شامل خدمات زيبايي است گفت: اين خدمات نيز بايد تحت پوشش بيمه قرار بگيرد.

مرضيه وحيد دستجردي در مراسم اختتاميه پنجمين کنگره دندانپزشکان نيروهاي مسلح ، تحقق عدالت در سلامت را مهمترين برنامه وزارت بهداشت اعلام و اضافه کرد: برنامه پزشکان خانواده که در حال حاضر براي شهرهاي خانوار زير بيست هزارنفر است به شهرهاي با خانوار زير صدها هزار نفر توسعه مي يابد.
وي تعرفه گذاري مناسب در زمينه دهان را به نفع مردم و پزشکان دانست و در تشريح برنامه هاي وزارت بهداشت براي رفاه بيشتر دندانپزشکان افزود :سلامت دندان پزشکان به ويژه در مسأله عفونت ها و ارگونومي و راه هايي که از ميزان اشعه در امان باشند مورد توجه جدي قرار خواهد گرفت.
وزير بهداشت با اشاره به وجود 15 دانشکده دندان پزشکي در سطح کشور، افزايش تعداد متخصصان در اين رشته، افزايش ظرفيت هاي پذيرش دانشجوي دندان پزشکي و تقويت زمينه هاي پژوهشي و افزايش مقالات و همچنين حمايت از صنايع و تجهيزات دندان پزشکي و حمايت از توليد کنندگان داخلي را ضروري دانست.
در اين مراسم از افراد برگزيده کنگره پنجم دندان پزشکان نيروهاي مسلح تقدير شد.
واحد مرکزی خبر- 10 مهر 88

    نظر شما در خصوص این مطلب  
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
نظر *
  کد امنیتی
 
  نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی  
مدیران سایت : دکتر مسعود داودیان و دکتر امین شیروانی