بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
  ورود ارتودنتیست عضویت ارتودنتیست در پرتال صفحه نخست پرتال  
بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران
نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی
    ارتودنسی ثابت  

دستگاه‌های ثابت شامل اجزأی اصلی‌ براکت و سیم هستند. براکت‌ها با چسب مخصوصی روی دندان‌ها ثابت میشوند و به کمک حلقه‌های خاص به سیم گره زده میشوند. 
براکت ها انواع گوناگونی دارند:

  • براکت های فلزی معمولی:


  این نوع متداولترین  نوع  براکت  است.  جنس آن استیل زنگ نزن  می‌باشد که همراه  سیم (آرچ وایر)  برای مرتب کردن دندان‌ها به کار میرود. حلقه‌های کشی‌ مخصوصی، هر براکت را به سیم گره میزنند. این حلقه‌ها در رنگهای متنوعی موجود هستند.  به کمک این تنوع رنگی‌ شما میتوانید لبخندی رنگین داشته باشید.


 

  • براکت های سرامیکی: 

 

این براکت از مواد شفافی ساخته شده است و در مقایسه با براکت‌های فلزی کمتر  قابل رویت می‌باشد.  به همین  دلیل  این  براکت برای  درمان ارتودنسی بیماران بزرگسال و نوجوانانی به کار میرود  که زیبایی‌ برایشان  بسیار اهمیت دارد. اما توجه داشته  باشید  که  این  براکت ها نیازمند مراقبت  بیشتری نیز هستند. براکت  سرامیکی اندازه  بزرگتری نسبت به براکت  فلزی دارد و شکننده نیز می‌باشد. نا گفته پیداست که به دلیل شفافیت آن،  مراقبت‌های
 بهداشتی  بیشتری  را می‌طلبد. بنابرین این نوع از براکت بیشتر درفک بالا کاربرد دارد.
  

  • براکت‌های لینگوالی: 

 

این براکت‌ها در فضای پشت دندان‌ها قرار میگیرند، بنابرین در زمان لبخند کاملا نا مرئی هستند.  سیستم براکت‌های  لینگوالی به طور منحصر به  فرد برای هر بیمار ساخته میشود. این براکت‌ها برای ورزشکاران، هنرپیشه‌ها و نوازندگان ساز‌های بادی بیشترین کاربرد را دارد. اگرچه عموما" به دلیل محدودیت های کارکردی هنوز چندان همه گیر نشده است.

    نظر شما در خصوص این مطلب  
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
نظر *
  کد امنیتی
 
  نقشه سایت   تماس با ما   جستجو در سایت   پیوند ها   فروشگاه   اخبار   گردهمایی ها   درباره پرتال   صفحه اصلی  
مدیران سایت : دکتر مسعود داودیان و دکتر امین شیروانی